• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Євроклуб «12 зірок»

Євроклуб "12 зірок"

/Files/images/0_f335a_31d94c1b_L.jpg

Шкільний європейський клуб – це форма співпраці вчителів та учнів, яка охоплює різноманітні сфери, займаючись, як говорить сама їх назва, вивченням Європи, європейської інтеграції, історії, географії, культури, мистецтва, науки. Європейські клуби поширюють дану інформацію серед установ і організацій, а також членів клубу, учнів шкіл, знайомих, мешканців міста чи регіону. У клубах молодь вчиться активності, толерантності, шани і зацікавленості іншими народами. Отримана інформація, набуті знання та досвід допоможуть у навчанні як у школі, так і у вищих навчальних закладах, а в майбутньому – у виборі потрібної професії. Щоб діяльність клубу принесла якнайкращий результат, шкільні європейські клуби повинні мати максимальну кількість партнерів, зацікавлених у співпраці.
Євроклуб, як об’єднання учасників за інтересами, передбачає проведення різних конкурсів, вікторин, олімпіад, круглих столів, ділових ігор, інтерактивного спілкування, що заохочують учнів до роботи в новому європейському вимірі. Оскільки такі види робіт, окрім знань про Європу, сприяють набуттю комунікативної компетентності, вміння працювати з інформацією, використовувати її, спілкуватись, працювати в команді, запровадження у школі такого виду робіт з учнями значно збагатить навчальновиховний процес.

Історія виникнення Євроклубів


Європейські клуби зародилися в Португалії у 80-ті роки минулого століття. Їхні члени подорожували Європою, знайомилися з новими територіями та народами, налагоджували контакти з новими друзям. Зараз там активно працює мережа з 300 клубів.
Ідея створення шкільних європейських клубів належить Маргариті Белард, національному координатору програми «Європейський вимір в освіті». Саме вона визначила, що:
Європейські клуби – це центри діяльності у сфері Європейської освіти.

У 1991 році шкільні європейські клуби зазвучали вже офіційно завдяки професору та декану Політехнічного університету міста Ноттiнгема Гордону Белла.
У 1992 році такі клуби починають створюватися в Польщі, де на сьогодні їх нараховується вже близько двох тисяч.
Перші українські євроклуби були засновані в 1995 році за прикладом подібних організацій в Європі та Росії. В державах-членах Європейського Союзу та країнахкандидатах євроклуби відіграють роль одного з основних джерел інформації та пропагують спільні європейські цінності серед шкільної та студентської молоді. В Росії, наприклад, вони активно організовувалися саме в середніх школах, а їхня діяльність здебільшого зосереджувалася на обміні інформацією із дітьми з країн ЄС.

Мета діяльності шкільного європейського клубу

Усі клуби мають спільну мету:
• Формувати почуття європейської єдності та розширювати знання про Європу, адже ми відчуваємо себе європейцями. Знаходити спільні цінності, подібності культур, традицій. Сприяти усвідомленню спільної історії України та країн Європи;
• Підвищувати інтелектуальний розвиток учнів, відкривати для себе “європейське” бачення світу, розширювати світогляд;
• Ознайомлювати з культурою, мовою, традиціями, пам’ятками архітектури та історією народів Європи;
• Формувати нове покоління європейців;
• Покращувати комунікативні навички спілкування з молоддю країн Європи;
• Формувати та виховувати молодих лідерів;
• Розвивати і допомагати самореалізації особистості, виховувати талановиту молодь, відкривати таланти у кожній дитині.

Завдання шкільного європейського клубу

Основне завдання полягає в інформуванні й вихованні молодих людей в дусі спільних європейських цінностей, сприяючи встановленню гарних стосунків з однолітками за кордоном та європейськими молодіжними неурядовими організаціями та підтримуючи курс України на інтеграцію в європейську спільноту.
Завданням шкільного європейського клубу є також:
• Поширення та розповсюдження інформації про Європу, європейські країни та Євросоюз. Інформування про інтеграційні процеси в Європі, засади функціонування Євросоюзу і Ради Європи. Дану інформацію треба поширювати серед членів ШЄК, учнів школи, інших шкіл, адміністрації шкіл та інших навчальних закладів, представників засобів масової інформації, місцевого самоврядування. Створення власної стінгазети у школі, створення власної вeб-сторінки, налагодження контактів з місцевими газетами та журналістами;
• Поширення нових форм позашкільної діяльності учнів, таких як дебати на європейські теми, організація конкурсів, конференцій тренінгів на європейську тематику, прослуховування та вивчення народних пісень, вивчення народних танців, перегляд фільмів, організація походів, організація показу моделей національних костюмів Європейських країн і т. д.;
• Налагодження співпраці з іншими європейськими клубами в Україні та за кордоном, ведення листування та організація зустрічей з клубами інших країн, організація спільних проектів та заходів (наприклад День Європи, День України), організація обміну учнів чи студентів - членів ШЄК;
• Заохочення до вивчення іноземних мов, вивчення побутових та культурних реалій тієї чи іншої мови, фразеологізмів способом проведення коротких мовних курсів, залученням учнів до участі в різних заходах на теми Європи.
• Підготовка до життя і праці в об’єднаній Європі. Знайомство з програмами обміну учнів та проходження практики студентів в країнах Європи;
• Пізнання Європи, європейської території, розпочавши від рідного краю.

Що дає участь в шкільному європейському клубі:

Що це дає учню:
* цікаві знання;
* нові знайомства;
* багато друзів;
* захоплюючі подорожі;
* перспективи на майбутнє;
* розвиток і самореалізація;
* втілення мрій і бажань;
* пізнання і відкриття нових ідей;
* знайомство з країнами ЄС;
* набуття життєво необхідних компетенцій для життя в Європейському співтоваристві.

/Files/photogallery/732/P4270134.JPGЄвроклуб «12 зірок»

Наш Євроклуб «12 зірок» молодий; тому перші заняття були присвячені вивченню історії створення Євросоюзу, його структурі та подорожам по країнах, які є членами Союзу.

Наш девіз – «Через терни до зірок»

Країни різні є й пісні,

Бо світ наш неозорий

Та хто сказав, що світ тісний?

Для дружби він просторий.

Євросоюз з’єднав нас всіх

Про нього вірш наш лине.

Все більше, друзі, нас стає,

Тож хай нам сонце сяє

В Європу вільний шлях веде

Земля Українська теплом звеселяє.

Основною метою євро клубу є інформування та просвіта молодих людей про Європейський Союз та відносини Україна-ЄС, тому на базі закладу 8 рік працює гурток-євроклуб «12 зірок». Основними формами роботи в І півріччі 2017-2018 навчального року було розроблення проектів 3 країн Європи «Чим цікава ця країна?»(Італія, Великобританія, Німеччина). Учасники євро клубу проводили інформаційні хвилинки для учнів 5-7 класів, випуск стіннівки, засідання круглого столу.

Основні заходи які будуть проведені на базі закладу: конкурси «Чи знаєш ти Європу?», «Наше майбутнє у ЄС», та багато іншого.

/Files/photogallery/732/DSC05202.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1532

Коментарi